olvass tőlemhíd-projektelérhetőség

Újraírt vágyak

holisztikustabumentesinkluzív
szexuális önismeret

Ha ezeket a kérdéseket, vagy más hasonló kérdéseket feltettél magadnak mostanában, akkor jó hírem van: egy támogató, kislétszámú csoportban új válaszokat és szemléletet kaphatsz!

A szexualitással kapcsolatos kutatások és segítői tapasztalatok is azt mutatják, hogy ha szabadon és őszintén beszélhetünk a szexualitással kapcsolatos élményeinkről, kérdéseinkről és dilemmáinkról, az átalakító erejű. Nem csak a szexualitásunkra, hanem az egész életünkre nézve.

Jelentkezés

* Anna a jelentkezőkkel rövid négyszemközti beszélgetést szervez annak érdekében, hogy a csoport mindenki számára a lehető legbiztonságosabb legyen.

Ehhez a csoporthoz bátorság is kell, de egy biztonságos, kislétszámú csoport lesz az, amely elfogadásával és sokszínűségével segít majd megnyílni és új utakat találni.

Kérdés esetén keress bátran az anna@oszinterapia.hu címen!

Mi is ez a csoport?

Ebben a csoportban Emily Nagoski: Úgy, ahogy vagy c. könyvét olvassuk majd és beszéljük át hétről hétre, illetve a szexualitással kapcsolatos önismereti feladatokon megyünk át közösen.

Emily Nagoski átfogó tudása mellett a saját segítői munkám során megszerzett tudást, szempontokat és módszereket hozom be a csoportba, így a menetrendben az Érzelemfókuszú Terápiás Módszer és Narratív Terápiás módszerekből hozott elemek is lesznek.

Miért csináljuk ezt?

A szexualitás egy olyan furcsán paradox jelensége az életünknek, amely egyszerre mindennapjainkat átszövő fontosságú és mégis a környezetünk elől gondosan elrejtett. Egy olyan forrása a boldogságnak, feszültséglevezetésnek, intimitásnak és énképünknek, amellyel kapcsolatban valahogy mégis magunkra vagyunk utalva: a közösség ereje helyett rajtunk és a véletlen szerencsén múlik az, hogy milyen információk, történetek jutnak el hozzánk. A csoport ezen változtat: olyan tudást és önismeretet segít, amire biztosabban tudsz támaszkodni, és amely segítségével biztosabban tudod szűrni és értékelni a rád hulló társadalmi elvárásokat és üzeneteket.

Mi ez a könyv?

Emily Nagoski szexedukátor nem véletlen kapta aggódó kérdések özönét tanítványaitól, olvasóitól és idegenektől: vajon normális vagyok? Normális, ahogy kinéz a vaginám? Normális, ahogyan az orgazmusom működik? Normális a libidóm? Szexuális kérdésekben több a kérdésünk, mint a válaszunk. Biológia órán tanultunk ugyan mindannyian valamit a nemi szervünk anatómiájáról és a szaporodásról, a szexualitásról azonban aligha kaptunk kielégítő képet. A szexualitás ugyanis holisztikus. Túlnyúlik a konkrét szexuális tevékenységgel töltött időn és mozdulatokon. Bár a szexuális énünket folyamatosan leplezni igyekszünk és így lehasítjuk a mindennapjainkról, a mindennapi problémáinkról és érzelmi világunkról, ez a hasítás mesterséges és valójában nem működik. A hangulatunk, testképünk, fontos céljaink, munkánk és sikereink nem holmi másodrendű tényezők a szexuális jóllétünket illetően, hanem központiak. Nagoski könyve segít újszerűen, mítoszoktól megszabadítva látni a szexualitásunkat. Megváltoztatja azt, amit eddig tudtunk a szexről - egy jobb irányba. Autonóm, a vágyainkat és működésünket ismerő és felvállaló gondolkodásra ösztönöz.

Kérdés esetén keress bátran az anna@oszinterapia.hu címen!

Ajánlások

Emily Nagoski hatalmasat alkotott ezzel a könyvvel! És azt is tudom, hogy mennyire csodás dolgokat tud adni az embereknek az olvasása: egy könyvklub/önismereti csoport keretében dolgoztam már fel csoporttal a fejezeteket.

“A könyvklub azért volt jó, mert a téma, amit feldolgoztunk, sokkal könnyebb, ha nem egyedül megyünk neki. Biztonságot adott a csoport, ahol okés volt kinyílni és erőt, ihletet meríteni a többiek élményéből.”

“Intim és nagyon személyes témákról is könnyedén, előítéletektől mentes, biztonságos környezetben tudtunk beszélgetni, amelynek Anna teremtette meg az alapját azzal, hogy nyitottan, kedvesen, mindenkire értő figyelemmel és tisztelettel tekintett. Szuperül moderálta és támogatta a beszélgetéseket, azt éreztem, hogy meg tudok nyílni Neki és mindvégig rendületlen támogatást kaptam Tőle. Nagyon sok különböző, érdekes ötlettel és módszerrel készült ezeken az alkalmakon, így azt láttam, hogy minden résztvevő, bármennyire különbözőek is voltak, talált magának valamit amit "magával vihetett". Nagy örömmel gondolok vissza az együtt töltött alkalmakra, és nagyon ajánlom Annát, akit kivételes szakembernek és nagyon kedves, szimpatikus személynek ismertem meg.”

Vecsernyés Anna

Vecsernyés Anna vagyok.

pszichológus

tréner, előadó,

képzésben lévő családi- és párkapcsolati tanácsadó

Rólam

Mielőtt pszichológus diplomát szereztem, kultúratudomány szakirányon végeztem. Ezeknek a tanulmányaimnak köszönhetően merek a pszichológiához is kritikusan állni, hiányosságait észrevenni, a berögzült tabukat megbolygatni. Úgy gondolom, hogy a pszichológiának feladata az, hogy a problémáinkat a társas közegbe ágyazva értelmezze. Így feladatomnak tekintem azt is, hogy a társas közegek és a média sokszor észrevétlen üzeneteit is segítsek láthatóbbá, értelmezhetővé és újraírhatóvá tenni.

Fontosnak tartom teljesítményorientált és sokszor leszűkítő világunk üzeneteit ellensúlyozni, így az élvezetet és a pozitív testi-lelki élmények kibontakozását szem előtt tartani. Ennek az élevezetnek egy aspektusa a szexualitás is - amely egy sokkal tágabb fogalom a behatolásos szexnél, de az orgazmus-célú testi kapcsolatoknál is. A szexualitással kapcsolatos narratíváink és fogalmaink újraírása az egyik kedvenc küldetésem, különböző workshopokon és önismereti csoportokban is igyekszem terjeszteni a felszabadító igéket. A szexualitás és az élvezet definíciója a tiéd.

AntiszexVágy kontextusbanArousal VS vágyMire mondjunk igent?Lineáris vágyNagoski vágy mércék